Задължения за водещи ръце

Водеща ръка или водеща ръка е опитен работник, който отговаря за малка група от служители в една и съща търговия. Водещата роля играе междинна роля между работниците и надзорните органи. Големите строителни площадки могат да имат ръка за заваряване, ръчна конструкция и електрическа водеща ръка - всички съобщават на надзора на обекта. Ръцете за олово се намират и в производствени съоръжения като заводи за преработка на храни и напитки. Водещата ръка е отговорна за гладкото и безопасно функциониране на неговия екип, като помага на работниците да постигнат целите си и посредничи за опасенията на висшето ръководство.

$config[code] not found

Координация на екипа

Водещата ръка координира екипа и отговаря за прилагането на политики и процедури. Тя е ангажирана и подкрепя дисциплинарни действия, предприети от надзорните органи. Други задължения могат да включват уреждане на допълнителни работници, оценка на качеството на работа на членовете на екипа, организиране на задачи на екипажа, поддържане на стандартите за работа, решаване на въпроси между членовете на екипа и наставници.

Безопасност на работната площадка

Водещата ръка насърчава безопасна работна среда и е отговорна за безопасността на екипажа му. Водещата страна трябва да разбере правната отговорност за тази роля и всички свързани с нея трудови и безопасни закони. Той може също така да накара членовете на екипа си да спазват правилата за безопасност, да идентифицират необходимостта от обучение за безопасност, да извършат първоначална оценка за безопасност и опасност, да участват в разследвания на произшествия и да се погрижат за своевременно разрешаване на проблемите, свързани с безопасността.

Цели на срещите

Водещата ръка е отговорна за способността на екипа й да изпълнява производствените цели. Тя трябва да идентифицира изискванията за конкретни материали или инструменти и да съобщи тези искания на съответния човек. Водещата ръка информира надзорника си за всякакви конфликти в графика и помага при разрешаването им. Тя разбира необходимостта от приоритизиране на работните графици за постигане на целите.

Опит и заплата

Водещата ръка ще има средно от 10 до 20 години опит в неговата търговия. Ръцете с по-малко от пет години опит са рядкост. Възнагражденията за ръцете варират в зависимост от опита, фирмата, местоположението и други фактори. Например, ръката на водещия заварчик печели годишна заплата, варираща от $ 33,250 до $ 72,918 от май 2017, според Payscale. Водещите ръководители на Carpenter печелят годишна заплата, варираща от $ 23,362 до $ 82,581.