Описание на Limo драйвера

Водач на лимузина (или лимузина) е специалист по транспорта. Също известен като шофьор, шофьор на лимузина управлява седан или лимузина, вдигайки и оставяйки пътниците до предварително определени дестинации. За разлика от таксиметров шофьор, шофьор на лимузина не взима такси от улицата. Потенциалните клиенти трябва предварително да си уговорят среща, за да имат лимузина.

Отговорности за работата

Водачът на лимузина улавя клиентите на предварително определени места и предварително определени времена. Водачът транспортира клиентите до избраните от тях дестинации през цялото време, през което са задържали водача. Водачът помага на пътниците да се справят с багажа и големи пакети. Водачът може да отвори вратата на автомобила за клиенти. Водачът трябва да може да обучава пътниците по отношение на местната информация. Водачът гарантира, че лимузинът е чист, има достатъчно гориво и е правилно поддържан. Водачът също така води дневник на всички направени пътувания.

Възможности за работа

Водачите на лимузини са наети от транспортни компании и големи корпорации. Освен това, те могат да бъдат наети от охранителни фирми и частни лица. Кандидат, който търси този вид заетост, може да кандидатства директно в компанията, търсеща водачи, или да отговори на обяви за работа в вестници и онлайн сайтове.

Професионални организации като асоциацията Taxicab, Limousine & Paratransit осигуряват ресурси и възможности за работа в мрежа за кандидати, които търсят възможности за работа в тази област.

Лични изисквания

Кандидатите, които желаят да бъдат успешни като водач на лимузина, трябва да са запознати с улиците и забележителностите на общината, в която планират да работят. Шофьорът също трябва да е запознат с всички местни и държавни правила на пътя. Водачът трябва да има отлични междуличностни умения, тъй като от него се изисква да взаимодейства с клиенти от всички демографски групи. Шофьорът също трябва да бъде силен комуникатор при работа с клиенти.

Образователни изисквания

Успешният шофьор на лимузина трябва да притежава диплома за средно образование или еквивалент, както и да притежава лиценз за шофиране в държавата, в която живее. Повечето работодатели изискват от кандидатите да имат добър рекорд на шофиране и успешно да преминават през прегледи на наркотици и престъпления. Допълнителните изисквания за лицензиране варират в зависимост от държавата.

Средна компенсация

Според Salary.com, през 2009 г. средният шофьор, работещ в САЩ, получава годишна основна заплата от 30,193 долара. Бюрото по трудова статистика на САЩ предвижда заетостта на шофьорите да се увеличи с 13% от 2006 до 2016 г.