Роля на секретаря на Съвета на директорите

За да бъдете секретар на борда на директорите, трябва да бъдете избрани на длъжността или да бъдат назначени от управителния съвет или от общото членство в организацията. Секретарят е позиция, която гарантира, че всички правила и подзаконови актове на организацията се спазват от съвета по време на заседанията и изпълнението на решенията на съвета. Секретарят отговаря и за всички документи и документи за организацията.

$config[code] not found

Протоколи и записи

Един от най-важните аспекти на позицията на секретаря на съвета е да записва протоколите от всяко заседание на съвета. Секретарят записва всичко, което се случва по време на срещата, включително какво е обсъждано, какви действия са гласувани и какви действия се предприемат като резултат. Секретарят на борда също така поддържа пълни и подробни записи за всички бизнес отношения на компанията или организацията с нестопанска цел. През цялата година секретарят е длъжен да разпространява документация на борда и членовете, както и да попълва навреме всички правни документи от името на организацията. Секретарят също така гарантира, че всички записи са правилно и безопасно съхранени.

Административни задачи

Секретарят на управителния съвет често поема административни задачи в допълнение към присъстващите и заседанията на борда на директорите. В това си качество секретарят попълва кореспонденцията от името на борда и организира, отговаря и връща телефонни обаждания и осигурява лична административна подкрепа на членовете на съвета, когато е необходимо. Секретарят може също така да бъде упълномощен да получава правни съобщения от името на организацията. Секретарката в организация с нестопанска цел може да се очаква да приеме благотворителни дарения и да изготви писма за данъчни облекчения за участниците.

Влизане

Ролята на секретаря в борда на директорите е позиция за гласуване. Секретарят има същите възможности за гласуване като другите членове на съвета, въпреки че е отговорен за координирането на заседанията и воденето на документацията. В случай, че нито председателят, нито вицепрезидентът на съвета могат да присъстват на заседание на съвета, секретарят може временно да пристигне на негово място. Когато това се случи, секретарят може да свика събранието, за да разпореди и ръководи функцията, докато друг член на борда не бъде временно назначен на длъжността.

отговорност

Друга част от ролята на секретаря е да поддържа отчетност. Секретарят гарантира, че действията на борда са в съответствие със законовите изисквания и правилника на организацията. Секретарят трябва също да се държи отговорен за всички задължения на своята позиция. Тя може да бъде задължена да докладва за напредъка си по отношение на отчетността пред съвета или членовете, които са я назначили. В случай, че някои от задълженията на секретаря се прехвърлят на друг член на съвета, секретарят все още отговаря за изпълнението на задълженията.