Какви са задълженията на строителния инспектор?

Обикновено се използва от местните държавни служби, за да се гарантира, че всички местни и държавни стандарти за безопасност са спазени, строителният инспектор има специфични работни задължения, които включват проверка на пожарогасителите на сградата, за да се гарантира, че работят правилно. Някои строителни инспектори са специализирани в инспектирането на електрическите кабели за неизправни и опасни условия, докато други специализират в проучването на водните линии.

$config[code] not found

Проверява структурно качество

Преди да започне основното строителство на даден проект, строителният инспектор ще провери почвата и други условия на площадката на сградата, за да гарантира, че плановете на сградата са съобразени с местните строителни норми. Тъй като строителният инспектор изследва почвата на обекта, преди бетонът да се излее в правилните части на площадката, тя проверява и бъдещото позициониране и дълбочината на фундамента на конструкцията.

Проверява пожарната безопасност

Основната грижа на строителния инспектор е да проучи пожарните условия на сградите, за да се увери, че хората, работещи или живеещи в сградата, могат бързо и ефективно да избягат от пожара. Чрез проверка на аварийните пожарни изходи на сградата, системите за контрол на дима, противопожарните системи и противопожарното оборудване за цялостно качество, строителният инспектор може да определи дали сградата отговаря на тези важни съображения за безопасност.

Проверява електрическите системи

За да се предотврати появата на електрически пожари в големи или малки сгради, инспекторът ще проучи напълно системите за електрически кабели на сградата, електрическите двигатели, генераторното оборудване и осветителните системи за дефектни елементи на окабеляването. Системите за отопление и климатизация също се проверяват редовно от строителните инспектори, за да се гарантира, че те се поддържат правилно и могат да преминат проверка.

Известия за нарушаване на проблеми

Когато строителният инспектор извърши цялостна проверка на сграда и установи, че конкретни условия за пожарна безопасност не се спазват правилно или сградата страда от сериозни структурни повреди, той ще издаде уведомление за нарушение на собственика на сградата. Инспекторът ще премине точното нарушение, което е настъпило със собственика, след издаването на обявлението и ще обясни също така изискванията на закона със собственика, когато възникне необходимост.