Описание на заданието за аналитичен тест

Тестовият анализатор преглежда резултатите от технологичните тестове в операционните системи или производствените процеси на компанията. Анализаторът също така изследва потенциалните дефекти и работи в тандем с инженерите, за да предостави решения.

Задължения

Тестовият анализатор формулира и поддържа стратегията на главния тестов план на компанията, подготвя и изпълнява сценарии за тестови случаи и предоставя отчети за напредъка по отношение на тестовете за процеса. Анализаторът също така тества системни модификации, за да се подготви за нови внедрявания на процеси и създава бази данни с известни тестови дефекти.

$config[code] not found

Способности и инструменти

Тестовият анализатор трябва да притежава ефективни комуникационни умения, математически опит и склонност за решаване на сложни проблеми. За да изпълнява задачите, тестовият анализатор често използва вградени емулатори, мейнфрейм операционни системи, софтуер за разработване на среда и приложения за тестване на програми като Borland SilkTest и JUnit.

Изисквания към степента и заплата

Четиригодишно висше образование по компютърни науки или информационни системи обикновено е необходимо за позицията на анализаторите, но работодателите предпочитат кандидати с магистърска степен за старши роли. Indeed.com показва, че тестовите анализатори са спечелили средна годишна заплата от $ 79,000 от 2010 година.