Описание на длъжността на финансов администратор

Финансовият администратор е отговорен за финансовите операции на компанията. В света на бизнеса, администраторите организират процеси, хора и други ресурси, за да постигнат целите си. В областта на финансите администраторите се фокусират върху фискалните дейности на компанията, включително счетоводството, управлението на бюджета и финансовата отчетност. Заглавията на длъжностите варират от една компания до друга; те често се наричат ​​финансови мениджъри или финансови мениджъри.

$config[code] not found

Общи отговорности

Финансовият администратор наблюдава ежедневните финансови операции и дългосрочното финансово планиране. Работата включва разработване на процеси, доклади и насоки, необходими за изграждане и поддържане на финансовото здраве на работното място, както и координиране на персонала на финансовия отдел. Професионалистите в тази роля също гарантират, че финансовите отчети на компанията отговарят на законовите и регулаторни изисквания, като тези, дефинирани в Закона за Сарбейнс-Оксли, за защита на компанията от претенции за измама.

Специфични задължения

Финансовият администратор разработва и наблюдава бюджетите, изготвя или ръководи изготвянето на отчети за приходите, баланси, финансови обобщения и прогнози. Задълженията за управление включват надзор над функциите и членовете на персонала по задълженията по сметките и вземанията. Този администратор трябва също да следи пазарните тенденции и да има възможност да предоставя на бизнес лидерите стабилни финансови съвети относно възможностите за максимизиране на печалбите.

Атрибути и умения

Успешните финансови администратори са високо организирани и ориентирани към детайлите професионалисти със силни аналитични, комуникационни и математически умения. Тези администратори трябва да разбират правните и регулаторни изисквания, свързани с бизнес финансирането на местно, щатско и федерално ниво, и да познават техники за одит, за да се гарантира, че финансовите операции на компанията остават в съответствие. Компютърни умения за тази позиция включва електронни таблици, презентации, текстообработка и софтуер за докладване.

Образователни изисквания и Outlook

Някои компании наемат финансови администратори с бакалавърска степен по бизнес, финанси или икономика, но магистърските степени често са за предпочитане. Необходими са задълбочени познания в областта на счетоводните принципи и практики, както и възможността за извършване на задълбочени финансови анализи. Американското бюро по трудова статистика докладва годишната средна работна заплата за финансовите администратори за 109 740 долара през 2012 г. процента.

Информация за заплатите за финансовите мениджъри

Финансовите мениджъри спечелиха средна годишна заплата от $ 121,750 през 2016 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. В края на краищата финансовите мениджъри спечелиха 25-процентна заплата от $ 87,530, което означава, че 75% са спечелили повече от тази сума. Заплатата от 75-ти процентил е $ 168,790, което означава, че 25% печелят повече. През 2016 г. 580,400 души са били заети в САЩ като финансови мениджъри.