Описание на длъжността правен специалист

Правни специалисти изпълняват административни задачи в адвокатска кантора или правен отдел на организация. Те могат да работят за ръководители на отдели, правни директори или други ръководители. Също така наричани правни секретари, те изпълняват жизненоважни услуги и административни задължения, които помагат на адвокатите да работят.

Административни задачи

Правни специалисти изпълняват различни офис задачи, включително насрочване на срещи, отговаряне по телефона и справяне с ежедневната кореспонденция. В допълнение към тези задачи обаче, те могат да съставят юридически справки, да подготвят договори или да помогнат за ускоряване на информацията за съдебни дела. Като пример, те могат да попълват доклади за злополука или искания за съдебни и съдебни заседания. Те могат също така да извършват правни проучвания и да събират информация, отнасяща се до случаи.

$config[code] not found

Работна среда

Повечето правни специалисти работят на пълен работен ден в офис. Техните часове могат да се удължат до извънреден труд, когато сроковете се появяват за подаване на предложения или проучване на казуси за изпитване. Лицата, които желаят да работят в този вид офис среда, трябва да притежават силни организационни умения и да притежават работни познания по административни процедури, като например подаване на документи.

Образователни изисквания

Минималното образователно изискване за тези, които търсят работа като юридически специалист, обикновено е диплома за средно образование. Кандидатите трябва да имат силни компютърни и офис умения. Тези, които работят в правната област, също обикновено изискват няколко месеца обучение, за да научат специфична за промишлеността терминология.

Покажи ми парите

Средната работна заплата за правен секретар е била $ 42,390 годишно, според Бюрото по трудова статистика от май 2013 г. Перспективите за работа на съдебните секретари се очаква да спаднат с около 3% от 2012 г. до 2022 г. Тъй като този спад ще увеличи конкуренцията в тази област, тези, които се интересуват от юридическа длъжност, трябва да търсят трудов стаж в правната сфера и да придобият мощни компютърни умения.