Описание на работата на анализатора на персонала

Анализаторите работят, за да гарантират, че техните компании работят безпроблемно и ефективно, като подготвят и администрират бюджетите на агенциите и провеждат икономически изследвания и проучвания. Също така те подготвят процедурни, оперативни и административни проучвания и анализи на организацията и дейността на фирмата и могат да контролират и обучават и нови служители.

Отговорности за работата

Според работата на Boeing, анализаторите на персонала наблюдават входящите и изходящите служители, адресират административните дейности на своя отдел, събират и проследяват данните за изпълнението и работят за поддържане на морала на персонала чрез събития и дейности на компанията. Типичните ежедневни задачи на тези специалисти могат да включват:

$config[code] not found
  • Поддържане на електронни таблици за заетост.
  • Разработва, координира и оценява структури за срещи и брифинг.
  • Проследява нуждите на компанията по отношение на бюджета, работната сила, обучението и оборудването.
  • Предоставя информационни и технически материали на клиенти, партньори, доставчици и служители в съответствие със знанията им за правила, политики, процедури и най-добри практики.
  • Подготвя, преглежда, редактира и публикува материали и документи.
  • Осигуряване на технологична подкрепа за видео и телефонни конференции.
  • Координиране на пътните и разходните разходи.

Анализаторите на персонала извършват голяма част от работата си на компютри, така че кандидатите за позициониране трябва да се чувстват комфортно да работят с компютърни технологии и в офис обстановка.

Изисквания към уменията и образованието

Анализаторите на ниво персонал обикновено притежават бакалавърска степен по предмети като бизнес, мениджмънт, икономика, политология, маркетинг, счетоводство, психология, финанси, английски или компютърни и информационни науки. Някои работодатели предпочитат кандидати с магистърска степен - магистърска степен по бизнес администрация или магистърска степен по една от следните области:

  • Economics.
  • Финанси.
  • Счетоводство.
  • Бизнес или публична администрация.
  • Отдел Човешки ресурси.
  • Управленска наука.
  • Изследвания на операциите.
  • Организационно поведение.
  • Индустриална психология.
  • Статистика.
  • Управление на персонала.
  • Трудови отношения.
  • Психология.
  • Социология.
  • Развитие на човешките ресурси.
  • Политология.
  • Градски изследвания.

Кандидатите, които имат най-малко три години предишен управленски опит, също могат да получат квалификация за получаване на сертификат за управление на консултант по управление (CMC). Определянето на CMC изисква кандидатите да преминат национална оценка, демонстрираща разбиране в девет основни области на компетентност. Процесът на сертифициране е строг, но може да помогне на кандидатите от аналитици на персонала да се отличават от своите колеги. Типичната работа на кандидатите за CMC включва опит в управлението, човешките ресурси или информационните технологии.

Анализаторите на бъдещите служители също трябва да се уверят, че са усъвършенствали уменията си в следните области:

  • Аналитично мислене.
  • Устна и писмена комуникация.
  • Междуличностни отношения.
  • Разрешаване на проблем.
  • Управление на времето.
  • Организация и многозадачност.
  • Способност да работи добре в екипна среда.

Работодателите често предпочитат кандидати с владеене на Microsoft Office, включително напреднали Excel умения.

Получаване на потенциал

Според PayScale, анализаторите на персонала печелят средна годишна заплата от 64 000 долара, която се разделя на 27,05 долара на час. Професионалистите от най-ниските 10% от доходите прибират вкъщи около $ 43,000 всяка година, докато тези в 90-ия процент могат да печелят до $ 103,000 годишно. Работните места на Boeing по-специално плащат на служителите си средна заплата от 64 054 долара годишно.

Анализаторите от начално ниво с опит от нула до пет години могат да очакват годишна заплата от около 53 000 долара. Професионалистите от средната кариера с пет до 10 години опит под техния пояс печелят средна годишна заплата от около 68 000 долара. Опитните служители от 10 до 20 години натрупват около 82 000 долара годишно. Служители с късна кариера, които са работили като анализатори на персонала в продължение на 20 или повече години, трябва да получават годишна заплата от около 86 000 долара.