Описание на длъжността старши администратор

Висшите администратори наблюдават ежедневните оператори на техните организации или институции. Повечето работят в образователни и здравни заведения, където изпълняват общи административни задължения, както и специализирани задачи за съответните области. Много старши администратори започват като начални служители, като учители или болнични административни асистенти, и преминават на по-високи административни длъжности, след като придобият необходимия опит.

$config[code] not found

Задължения

Старши администратори наблюдават всички административни задължения на своите организации. В училищна среда те могат да установят академични цели и критерии за учебната програма и да създадат политики, насочени към подпомагане на учениците да достигнат стандартите. Висшите администратори на образованието контролират целия преподавателски и образователен персонал и отговарят за наемането и оценяването на учителите. Те трябва да гарантират, че учениците отговарят на националните и държавните академични изисквания и трябва да изготвят бюджети. Някои висши администратори могат също да отговарят за набирането на средства за тяхното училище. Старши администратори, които работят в здравни заведения, отговарят за надзора и наемането на персонал и за управлението на съоръженията. Те също така отговарят за финансите на съоръжението и създават политики и процедури за приемане на пациенти и водене на документация. Някои старши администратори на здравни грижи също могат да имат клинични отговорности.

образование

Изискванията за образование за позиции на старши администратори варират в зависимост от индустрията и работодателя. Старши администратори в началните и средните училища обикновено имат магистърска степен по образователно ръководство или образование. Някои от тях могат да имат и докторска степен в администрацията на образованието. Старшите администратори на частни и предучилищни заведения могат да изискват само бакалавърска степен. Висшите администратори на здравеопазването обикновено имат магистърска степен в администрацията на здравните услуги, публичната администрация или бизнес администрацията. Докторски степени също са на разположение в администрацията на здравеопазването, а някои работодатели могат да предпочетат да наемат кандидати, които са завършили докторска програма.

Условията на труд

Висшите администратори обикновено работят в удобни офиси, въпреки че от тях може да се изисква да пътуват от време на време за срещи с началници, членове на общността и държавни и местни служители. Много старши администратори работят дълги часове. Висшите администратори на образованието често трябва да посещават училищни събития, които се провеждат през нощта и през почивните дни. Някои старши администратори на здравни грижи работят в болници или други съоръжения, които работят 24 часа в денонощието, така че те могат да бъдат извикани по всяко време, за да се справят с възникнали проблеми. Старшите администраторски позиции също могат да бъдат стресиращи, защото администраторите са отговорни за изпълнението и работата на техните организации и трябва да решават проблемите възможно най-бързо и ефективно.

Заплата

Според Бюрото по трудова статистика (BLS), средната годишна заплата за администраторите на основно и средно образование, включително старши администратори, към май 2008 г. е била 83 880 долара. Най-високите 10% са платени повече от $ 124,250, докато най-ниските 10% са платени. по-малко от $ 55,580. Администраторите на здравеопазването, включително висшите администратори, имаха средна годишна заплата от $ 80,240 от май 2008 г., според BLS. Най-високите 10% са платени повече от 137 800 долара, докато най-ниските 10% са платени по-малко от 48 300 долара.

Перспективи за заетостта

BLS изчислява, че заетостта за образователни администратори, включително висши администратори, ще се увеличи с 8% между 2008 и 2018 г., което е толкова бързо, колкото и средното за всички професии. Заетостта за здравните администратори, включително висшите администратори, трябва да нарасне с 16% през периода, което е по-бързо от средното, според BLS. Ръстът на населението ще стимулира нуждата от нови училища и здравни заведения, което ще създаде възможности за висшите администратори в двете области. Конкуренцията за високите административни позиции обаче ще бъде жестока, защото те са склонни да плащат по-високи заплати и да осигуряват по-добри ползи.