Какво правят помощник-вицепрезидентите в една банка?

Според Федералната корпорация за гарантиране на влоговете - държавната агенция, която застрахова депозитите - банковите служители отговарят за законното ежедневно управление на банковите функции. Освен това те трябва да следват политиките и бизнес целите, поставени от директорите на банката. Титлата на банкера отразява позицията на офицера в йерархията на банката и неговата отговорност.

Заглавия на банковите служители

Размерът на банката определя броя на титлите на служителите. Голяма банка ще има много слотове в организационната си схема за изпълнителните вицепрезиденти, вицепрезидентите, вицепрезидентите и помощник-вицепрезидентите. Колкото по-висока е заглавието, толкова по-широк е обхватът на отговорността. По-малко са офицерите в общинските банки. Асистент вицепрезидент е младши офицер, който може да има само три до пет години опит в специалност, след завършване на обучение по мениджмънт. Примери за специализирани области в банковото дело включват търговско кредитиране, кредитен анализ, одит, операции, международни, системи, доверие и др.

$config[code] not found

Задължения на офицерите за търговски кредити

Асистент-вицепрезидент / служител по търговските заеми може да отговаря за част от кредитния портфейл на общинската банка. Той ще бъде призован да внесе в банката нови търговски, строителни и потребителски кредити. Той може да бъде изправен пред предизвикателството да помогне на банката да изпълни определени цели за годишен кредит и депозит. Той вероятно ще трябва да управлява своята част от кредитния портфейл, за да гарантира, че той преминава всяка година одит и проверка за спазване на нормативните изисквания. За да се класира за тази длъжност, той ще има нужда от бакалавърска степен по бизнес, финанси или счетоводство и от три до пет години опит в банковото дело.

Задължения на кредитни анализатори

Асистент-вицепрезидент / кредитен анализатор в регионална банка подпомага кредитни служители в процеса на вземане на кредити. Той анализира финансовите отчети и подготвя електронни таблици, писмени анализи, доклади и обобщения за представяне пред кредитния комитет на банката. Той също така управлява файлове, посветени на съществуващите кредитни взаимоотношения и провежда редовни прегледи, за да гарантира спазването на споразуменията за заем. Може да се наложи да наблюдава портфейл от активни кредити, за да гарантира, че кредитните рискове са в ред. Квалификациите включват бакалавърска степен по бизнес, счетоводство или финанси и петгодишен опит в кредитния анализ в търговска кредитна институция. Той вероятно ще се нуждае от отлично ниво на познания по счетоводство, анализ на паричните потоци и финансови съотношения.

Задължения на вътрешните одитори

Асистент-вицепрезидент / вътрешен одит в голяма банка може да се наложи да оцени адекватността на процедурите за контрол в отделите, като например хазната и услугите за ценни книжа. Той може да участва с екип от специалисти по технологичен бизнес и да оценява адекватността на контрола по текущи проекти. Той може да бъде помолен да планира, изпълни и документира одитните доклади, когато е уместно, и да разработи препоръки за засилване на вътрешния контрол. За да се класира за тази длъжност, той ще има нужда от бакалавърска степен по финанси или счетоводство. Освен това той вероятно ще трябва да бъде сертифициран публичен счетоводител или да притежава напреднали степени по финанси или счетоводство. Той може да се нуждае от пет или шест години опит в публичното счетоводство или одит с фирма за финансови услуги.