Кариера като нефт и газ Landman

Земеделският производител на петрол и газ е от съществено значение за подпомагане на компаниите да намират и купуват обекти с потенциал за производство на значителни количества нефт и газ. Заглавието "земляк" е кратък за управление на земята, което - както звучи - не е лесна работа, тъй като земевладелец може също да отговаря за управлението на сондажни проекти и да се увери, че те вървят гладко и ефективно.

Образование и сертифициране

Наземните не се нуждаят от определена степен. Много от тях са наети с геология или инженерни бакалавърски степени, дори с юридически степени. Някои студенти получават бакалавърска степен, която се фокусира върху професионалното управление на земята и е акредитирана от Американската асоциация на професионалните земевладелци. Към февруари 2013 г. само седем програми в Северна Америка са акредитирани от AAPL и завършват с сертифициране. Завършилите с различна степен също могат да търсят сертифициране от AAPL, за да повишат доверието си и да увеличат потенциала си за заплати. AAPL предлага три сертификата: Сертифициран професионален Landman, регистриран професионален Landman и регистриран Landman.

$config[code] not found

Задължения

Един земевладелец е отговорен за договарянето на лизинг със собствениците на земи, за да могат предприятията да придобият правото да извършват сондажи за нефт и газ. Един земевладелец също така координира усилията за проучване на полета и намиране на земя с потенциал за нефт и газ и гарантира, че всички договори за сондиране и земя са в съответствие със законовите разпоредби. Освен това един земевладелец координира усилията на разнообразна група от хора, за да завърши своите проекти, включително геолози, инженери, адвокати и счетоводители.

квалификационна

За да бъдеш успешен като земевладелец, трябва да имаш задълбочени познания по най-различни области, свързани с нефта и газа. Те включват закон, бизнес, инженерство, финанси, икономика, енергетика, геология и държавни и федерални разпоредби. Вие също трябва да сте запознати с договорите за лизинг и да разберете изискванията за сондиране на нефт и газ. Земята трябва да притежава добри умения и да бъде успешен преговарящ.

Работна среда

Работата като земевладелец може да бъде едновременно удовлетворяваща и стресираща. Ще трябва да намерите решения сред конкуриращите се нужди на различни хора. Можете също така да бъдете призовани да помогнете за намирането на решения на кризисни ситуации, включващи сондажни площадки. Но вие също ще осигурявате основата за нови разработки и ще имате работа, която никога не е същата от ден на ден. Човек с подходяща личност, за да се побере на работа на земя, ще открие, че работата е пълна и вълнуваща.

Job Outlook

Перспективите за работа на земеделските стопани са много положителни. Сферите на проучване на енергията и производството на петрол нарастват в Съединените щати от 2012 г., като осигуряват повече възможности за работа. Според AAPL, през 2010 г. средната годишна компенсация за земяни е била 124 455 долара. Земяни със степен бакалавър и пет години опит или по-малко са направили средна годишна заплата от $ 85,878 през 2010 година.,