Кариера като туристически агент и заплати

Кариера като туристически агент звучи бляскаво, ако мечтаете да пътувате по целия свят. Вярно е, че агентите често проверяват дестинациите си от първа ръка, но правят по-голямата част от работата си на бюрото в офиса. Обикновено те работят на пълен работен ден, а извънредните часове са често срещани. Ако искате да започнете кариера като туристически агент, формалното обучение ще увеличи шансовете ви.

Задължения

Туристическите агенти изследват, продават и резервират планове за пътуване както за удоволствие, така и за бизнес клиенти. Те помагат на клиентите си да намерят най-добрите полети, места за настаняване и обиколки за техните специфични нужди. Те обслужват резервации на самолети, туристически пакети, хотелски резервации, коли под наем и специални екскурзии, и съветват клиентите си за времето, облеклото, визите, имунизациите и паспортите. Някои агенти се специализират в определен вид пътуване, като круизи или конкретна демографска група, като сингли или жени. Трети се специализират в бизнес пътувания или конкретна дестинация, като Азия.

$config[code] not found

образование

Основното изискване за работа като туристически агент е средно образование, но работодателите обикновено предпочитат кандидати с обучение след завършване на средното образование. Професионалните училища и общинските колежи предлагат образователни програми, някои от които водят до степени. Класовете обикновено обхващат теми като маркетингови техники, компютърни системи за резервация и правила за пътуване. В допълнение, професионални асоциации като The Travel Institute предлагат обучение и изпити, водещи до сертифициране. Работодателите също така често предоставят обучение на работното място за нови служители.

Други изисквания

Туристическият агент трябва да има добри комуникационни и търговски умения. Необходимо е да се обърне специално внимание на детайлите, за да се направят точни правила, а компютърните умения са задължителни за навигирането на съвременните системи за резервации. Туристическият агент трябва да бъде организиран, за да може да управлява едновременно многобройни клиенти. В някои държави туристическият агент се нуждае от бизнес лиценз, но законите се различават.

заплати

Средният туристически агент е спечелил $ 35,740 през 2011 г., според данни на Бюрото по трудова статистика на САЩ. Десет процента от агентите печелят 54 640 долара годишно или повече. От 67,490 агенти в цялата страна, 63 500 служители за туристически агенции и резервационни услуги, със средна годишна заплата от $ 35,490. Агентите, работещи в корпоративни туристически офиси, са спечелили много по-висока средна стойност от 47 300 долара годишно. Държавата с най-висока заетост през 2011 г. е Калифорния, където 8 870 агенти са средно 38 880 щатски долара годишно. Най-високо платената държава е била Мериленд, където годишното заплащане е средно $ 43,270.

перспектива

Броят на позициите на туристически агенти се очаква да нарасне с 10% между 2010 и 2020 г., в сравнение с 14% за всички професии, според Бюрото по трудова статистика. Очаква се лесното организиране на пътуването през интернет да забави растежа на туристическите позиции. Туристическите агенции с опит в определена дестинация или вид пътуване, като например приключения, и тези, специализирани в бизнес пътувания, ще имат най-добрите перспективи за работа.