Описание на работата на клиничен фасилитатор

Клиничен фасилитатор или фасилитатор за грижа за пациента изпълва ролята на сестринство, като се стреми да предостави качествени грижи и да осигури непрекъснатост на грижите за пациенти в медицинско заведение. Клиничен фасилитатор осигурява на пациента удобството на един професионален координатор на медицинските сестри по време на престоя си. Докато пациентът може да види няколко медицински сестри по време на престоя си в болницата, фасилитаторът на грижата за пациентите е постоянно присъствие, като гарантира, че медицинският персонал отговаря на нуждите на пациента. Средната заплата за фасилитатор за грижи за пациенти от март 2011 г. е 74 000 долара, според Действително.

$config[code] not found

Работни задължения

Клиничният фасилитатор координира планирането на грижите за пациента с пациента, семейството и лекарите. Фасилитаторът осигурява на пациента и семейството достъп до плана за грижи и разбиране на целите на плана за лечение или възстановяване. Фасилитаторът организира срещи с лекари, семейство и пациент и действа като връзка между пациента и настойниците. Фасилитаторът планира освобождаването на пациента и гарантира, че пациентът и членовете на семейството се обучават по подходящ начин в домашни условия.

образование

Клиничният фасилитатор трябва да има минимум бакалавърска степен по медицински сестри, за да се класира за позиция. Фасилитаторите са регистрирани медицински сестри и трябва да отговарят на квалификациите за лицензиране в държавата, в която те практикуват, като например преминаване на изпит за лицензиране на медицински сестри за регистрираните медицински сестри.

Сертификати

Работодателите могат да изискват сертифициране в специална област, за да се квалифицират като клиничен фасилитатор. Изискванията за сертифициране могат да варират от позиция до позиция, в зависимост от вида на съоръжението или звена за остра помощ. Например, Центърът за сърдечни заболявания Сейнт Винсънт изисква сертификат за напреднала сърдечно-съдова поддръжка на живота за фасилитатор за грижи за пациентите.

Опит

Професионалистът трябва да има опит като медицинска сестра, за да работи като клиничен фасилитатор. Болницата или лечебното заведение определя степента на опитност, която фасилитаторът трябва да има за работа в длъжността. Например, баптистката болница в Маями изисква три години опит в последните две години, за да работи като фасилитатор на грижите за пациентите.