Описание на заданието на Wireman

А телеграф е електротехник, който инсталира и ремонтира електрически инсталации и компоненти в домове и други съоръжения. Wiremen са различни от власт linemen. И двамата са електротехници, но нападателят работи главно на открито на електропроводи и оборудване. Wireman обикновено работи в сгради. Телохранител е висококвалифициран техник, който трябва да прекара няколко години като помощник или чирак, за да напредне в кариерата си. Пазарът и пазарът на труда за тежките лица са добри, въпреки че не се изисква висше образование. Това е добра професия за човек, който е технически ориентиран и който се радва на практическа работна среда.

$config[code] not found

Задължения и отговорности на Wireman

Задълженията и отговорностите на Wireman включват инсталиране, поддръжка и ремонт на окабеляване и свързани електрически устройства в домове, предприятия, фабрики и строителни обекти Работата често започва с четене на технически диаграми и чертежи. Wiremen също така проверява съществуващите кабели и електрически системи, за да идентифицира и коригира проблемите или да замени износени или дефектни компоненти. Wiremen използват широка гама от инструменти, включително тестващи устройства, поялници, ножове за тел и стандартни инструменти като чукове и отвертки. Те също използват електроинструменти за рязане на тръби, пробиване на отвори и извършване на други задачи.

Животът е отговорен за безопасността на електрическите системи, така че тя трябва да знае и да се придържа към правителствените разпоредби, строителни норми и правила за безопасност. Тъй като професията се основава на системата за чиракуване, тежест може също да бъде отговорен за обучението и надзора на чираците и помощниците на електротехниката.

Работна среда Wireman

Въпреки че електрическите проводници работят предимно на закрито, те обикновено нямат фиксирано работно място. Те трябва да пътуват до мястото, където се изискват техните услуги. Някои имат едно място за работа, като училище или фабрика. Бюрото по трудова статистика на САЩ твърди, че 65% от жителите са били наети от изпълнители на електрически или електрически инсталации през 2017 г. Други 8% са били самонаети. Предприятията за производство са наели още 8%. Около 4% са работили за правителствени агенции, а 2% са заети от службите по заетостта.

Един жител прави много стоящи и коленичили и може да се наложи да работи в затворени пространства. Тези, които работят извън работните си места, като инсталирането на слънчеви панели, трябва да се справят с температурни и метеорологични крайности. Предпазните мерки за безопасност са приоритет поради риска от токов удар, изгаряния и падане. Повечето електротехници работят редовно на пълно работно време. Въпреки това, извънредни ситуации или строги графици за строителство могат да наложат работа на вечер, уикенд и извънреден труд.

Изисквания за образование и обучение

Като електротехници жителите трябва да имат диплома за средно образование или еквивалент. Някои учат по време на работа или като посещават технически програми в професионални училища или общински колежи. Повечето от тях научават търговията с посредници чрез чиракуване, спонсорирано от асоциация на изпълнители или синдикат. Стажовете отнемат от четири до пет години и изискват 144 часа класове и 2000 часа работа годишно. След приключване на договора, посредникът се смята за електротехник. Повечето държави изискват електротехниците да бъдат лицензирани. Нов проводник трябва да премине тест, за да докаже уменията си за рекламиране на знания, включително познаване на Националния кодекс за електричество и кодексите на държавите.

Заплащане на електротехник от Wireman

Средната заплата на електротехниката за 2017 г. е 54,110 долара. "Медиана" означава 50%, а 50% по-малко от тази цифра. На най-ниския край, 10-те процента, които са били изплатени най-малко, са спечелили по-малко $32,180, Най-добре платените 10% са получили повече от $92,690, Държавните позиции се изплащат най-много, със среден доход от $60,570. След това на фирмата дойдоха производствени фирми и електрически изпълнители $58,470 и$52,190, съответно. Средната стойност за службите по заетостта беше $47,520, През 2018 г. средното възнаграждение за въвеждане на дълга е било $46,225. По-късните кариери на джибристи бяха осреднени $62,672.

Растеж на работни места от Wireman

BLS прогнозира 9-процентно увеличение на работните места за електрически проводници от 2016 г. до 2026 г. Това е приблизително същото като очакваното нарастване на заетостта за всички професии. Растежът ще се ръководи от увеличаването на населението и от нарастващото търсене на енергийна ефективност и от алтернативни енергийни инсталации като вятърни турбини и слънчеви панели. Wiremen с умения за работа по тези системи ще бъде в голямо търсене.Съществуват и възможности в специални области, като системи за управление на огъня и монтаж и поддръжка на асансьори.