Описание на заданието на специалист по протоколи

Следването на установени и приемливи процедурни и етикетни насоки при провеждането на правителствени или военни дейности е наложително за установяване и поддържане на силни международни отношения. Специалист по протокол гарантира, че тези кодове на поведение се признават и следват.

Работни задължения

Планирането и осъществяването на събития и функции за висши служители, включващи чуждестранни сановници, дипломати и чуждестранни военни служители, са в центъра на работата. Често се изисква организиране на транспорт и жилищно настаняване. Необходимо е да се осигурят специални удобства за посетителите.

$config[code] not found

Изисквания към уменията

От основно значение е пълното разбиране на протоколите и принципите, които се прилагат за лица от различни страни. Примерните умения за планиране дават възможност на специалиста да направи комплексни споразумения, които отговарят на нуждите на посетителите. Сърдечните комуникативни умения карат гостите да се чувстват топли и приветствани.

Предпочитан фон

Магистърска степен или докторска степен е желателно, въпреки че богат опит или комбинация от опит и образование често са приемливи вместо напреднали. Предисторията в международните отношения или комуникациите е плюс.

Информация за заплатите

Въз основа на информацията, предоставена на информационния сайт за работа и заплата SimplyHired.com, специалист по протоколите в САЩ спечелил годишен доход от $ 67,000 от 2014 г. насам.