Описание на работа на техник за валидиране

Anonim

Задачи и очаквания

Техникът за валидиране работи под ръководството на ръководител на процеса и прилага методологии за валидиране, за да изпълни задачите, изпълнява задълженията по инсталирането и оперативния протокол и преглежда ежедневните оперативни показатели. Техникът също така анализира данните от тестовете за проверка, за да гарантира, че данните отговарят на критериите за валидиране.

$config[code] not found

Набор умения и инструменти

Най-ефективните техници по валидиране обикновено имат умение за разбиране на технологиите и инженеринга, идентифициране и решаване на механични проблеми и правилно управление на времето, според O-Net OnLine. За да изпълните необходимите задачи умело, техникът за валидиране често използва преносими компютри и компилира или декомпилира софтуер.

Изисквания към степента и компенсация

Бакалавърска или асоциирана степен по инженерство, информационни технологии или свързана с нея област обикновено е необходима за позицията на техник по валидиране. Компаниите могат да разглеждат професионалисти с по-малко образование, ако имат практически опит. От 2010 г. техникът по валидиране е получил годишна заплата от $ 48 000, според уебсайта за ресурси за работа.