Описание на лобистката работа

Лобистът е специалист по връзки с обществеността със силни комуникационни умения, които убеждават законодателите да гласуват за обществената политика в полза на интересите на своите клиенти. Като цяло лобистът е нает от фирма за връзки с обществеността, търговска организация, синдикат или група от обществени интереси.

Отговорности за работата

Успешният лобистки кандидат трябва да има предишен опит в областта на връзките с обществеността и мрежа от контакти с политици и други членове на публичната власт. Работните задължения включват възможността да имат дълбоко разбиране на интересите на клиентите в активното законодателство, силни комуникационни умения за засилване на позицията на клиентите по разглежданите въпроси, притежават работни познания на други групи по интереси, които заемат подобна позиция като клиентите, подготвя прессъобщения, информационна литература и понякога представя клиента на пресконференции и в други медии. Други отговорности включват насрочване и улесняване на срещите със законодателите от името на клиента, отговор на запитвания от регулаторните органи и свидетелстване на публични изслушвания. Като цяло лобистът е длъжен да регистрира лобистките си дейности с правителствените агенции и да докладва за разходите си, за да остане в съответствие с насоките за съответствие.

$config[code] not found

Възможности за работа

Възможностите на лобистите се намират предимно в най-големите градове в САЩ, включително Ню Йорк, Лос Анджелис, Чикаго и Вашингтон, въпреки че някои по-малки предприятия и други организации търсят специалисти по връзки с обществеността. Услугите, предоставящи услуги, които търсят лобисти, за да помогнат за преместването на своите програми, са предимно в областите на рекламата, здравеопазването, социалните услуги, образованието и правителството. Повечето работни места се придобиват чрез финансови институции, комуникационни фирми и държавни агенции.

Качествени изисквания

Лобистът трябва да притежава силни комуникативни и аналитични умения, да е наясно с актуалните събития и законодателни дейности и да поддържа високо организирана работна среда. Способността да бъдеш убедителен и понякога агресивен е от съществено значение, тъй като е способността да се изграждат и поддържат силни връзки. Успешният кандидат трябва също да може да управлява високите нива на стрес и да отговаря на критичните срокове. Творчеството, притежаването на добра преценка и предприемането на инициатива също са важни.

Образователни изисквания

Няма изисквания за образование, но много лобисти имат висше образование и бакалавърска степен по политически науки или комуникации.

Средна компенсация

Бюрото по трудова статистика на САЩ съобщава, че средният лобист, работещ в САЩ, получава годишна основна заплата от 47 350 долара. Очаква се промишлеността да види увеличение на работната си сила с 18% до 2016 г.