Какво е специалист по превенция на злоупотребата с вещества?

Специализирани практики за превенция на злоупотребата с наркотични вещества като професионалист в областта на здравеопазването в превенцията на всички видове злоупотреба с наркотични вещества, включително никотин, алкохол и незаконни лекарства. В повечето държави тя трябва да бъде сертифицирана от съвет.

етика

Поради поверителния характер на работата на специалиста по превенция, тя трябва да спазва строги етични изисквания. Те включват недискриминационни практики, правилно поведение към другите и почтеност в нейните действия.

$config[code] not found

квалификационна

От правна гледна точка специалистът по превенция на злоупотребата с наркотични вещества трябва да спазва комбинираните изисквания за образование, практическо обучение и тестване. Типичните изисквания включват 50 часа обучение и една година опит. Обучението предоставя практически познания за прилагането на програма за превенция на злоупотребата с наркотични вещества и се предлага чрез специализирани курсове, предлагани в много колежи и университети в цялата страна. Кандидатът трябва да плати съответните такси и да бъде местно лице на държавата, в която ще практикува.

Работни задължения

Специалистът по превенция на злоупотребата с наркотични вещества подпомага развитието и координирането на превенцията на злоупотребата с наркотични вещества, като работи с училища, обществени групи и други агенции. Тя може да работи и с доброволци и да пише стипендии.

Заплата

Според уебсайта на Career Builder специалистът по превенция на злоупотребата с вещества може да очаква да печели около 37 000 долара годишно или повече. Уебсайтът за търсене на работа всъщност свързва и сравнимата информация за заплатите.