Описание на работата на CNC инженер

CNC е съкращение от "компютърно цифрово управление", описващо програмируеми уреди, които използват букви, цифри и символи за автоматизиране на процесите на работа на машината. Инженерите с ЦПУ са отговорни за програмирането, поддръжката, ремонта и тестването на тези машини, така че да могат ефективно да изпълняват функциите, необходими за дадено предприятие. Търсенето на такива инженери (наричани още техници или програмисти) ще стане по-жизненоважно, тъй като промишлеността ще увеличи автоматизираните си процеси.

$config[code] not found

Работни задължения

Първо трябва да проучите всички производствени изисквания на клиента, включително желаната мощност на машината, която ще се автоматизира, проектирането на компонентите, които ще се произвеждат, последователността на операциите на машината и общото време, което се изисква от работния процес. Програмата за CNC, която създавате за управление на машината, ще се основава на тези фактори. Вие ще бъдете натоварени с осигуряването на гладкото функциониране на всички машини с ЦПУ и отстраняване на проблеми, които възникват. Също така трябва да поддържате централизирана програмна база данни и подробни записи на всички машини с ЦПУ. Допълнителните задължения могат да включват обучение и надзор на други инженери, проучване на най-новите технологични постижения и проучване на клиенти.

Необходими умения

Работата изисква естествени способности за наука и математика. Трябва обаче да имате и силни писмени и устни комуникационни умения за работа с клиенти, надзорници и други инженери. Ще трябва да се адаптирате към различни индустрии и променящи се технологиислушане и разбиране на нуждите на всеки клиент, като същевременно се балансират бюджетните им ограничения с често строги срокове. Най-добрите инженери също ще имат гъвкави нагласи и способност да се справят с неизбежни проблеми с доверие, уравновесеност и екипно ориентирано мислене.

История и образование

Най-малко CNC програмистите трябва да имат бакалавърска степен по машинно инженерство от акредитиран университет или сертификат по CNC програмиране от техническо училище., Може да се изисква и магистърска степен, в зависимост от изискванията на работодателя.Силно специализираните индустрии, като тези, които се занимават със сложни компоненти или екзотични материали, може да изискват допълнителна сертификация на софтуер, като например CAD / CAM на Mastercam. Позициите на начално ниво може да се окажат трудни за намиране, тъй като повечето работодатели очакват кандидатите да имат поне пет години работа като CNC програмист или производствен инженер.

Работна среда

Голяма част от работния ден на инженера е разделен между производствения етаж, където CNC машините са програмирани и обслужвани, и офис среда където се водят записи на данни и се предприемат подготвителни задължения. Трябва да сте здрави, тъй като работата може да включва продължителни периоди на сядане, стояне, навеждане и ходене. Освен това, производствените подове могат да бъдат опасни, силни и препълнени с физически препятствия. Може да бъдете сключен договор за работа за различни клиенти или за наемане на работа от една компания. Вероятно ще работите 40-часови седмици, въпреки че от време на време се изисква извънреден труд.

Заплата и Outlook

Според Бюрото по трудова статистика, инженерите-механици (включително програмисти с ЦПУ) са държали общо 258 100 работни места през 2012 г. Средната заплата е 38,74 долара на час, или 80,580 долара годишно. Най-ниските 10% (първоначално или по-малко опитен персонал) са спечелили $ 52,030 годишно, докато тези от 10% са спечелили $ 121,530. Между 2012 и 2022 г. работните места в машиностроенето се очаква да нараснат с 11 600, или 5%, което е по-бавно от средния растеж от 11% за всички професии на национално ниво. Перспективите за работа ще бъдат най-добри за тези инженери, работещи в области, в които работят най-модерните технологии.