Описание на заданието за наблюдение на огън

Когато географски район или строителен обект създава висок риск от пожар, назначеното лице наблюдава денонощно местоположението, за да забележи каквито и да е опасни области. Този човек е огнен часовник или пожарен наблюдател.

Работни задължения

Постоянното проучване на определена област на загриженост е основното задължение за работа. Изисква се водене на подробни записи за всякакви подозрителни или потенциално опасни условия. Необходимо е да се активират подходящи аларми и своевременно да се свържете с персонала за спешно реагиране. Пожарните часовници използват телефон, електронна поща и безжични комуникационни устройства, за да споделят опасения и информация със сътрудници, както и с хора на високорискови места.

$config[code] not found

Изисквания към уменията

Отлична визия е от съществено значение за работата. Вниманието към детайлите, наблюдавани чрез биноклите и затворените камери и наблюдението на отдалечени системи за аларма и сигурност, е необходимо умение. Пожарните часовници се нуждаят от ясни комуникационни способности, за да информират лицето, което наблюдава огъня, което поема следващата смяна на всякакви аномалии или опасения, които се нуждаят от внимателно наблюдение.

Предпочитан фон

Предпочитано е предисторията на предотвратяването на пожари, противопожарното образование или противопожарната защита. Познаването на алармените системи и процедурите за аварийни протоколи е предимство. Опитът при проверката за безопасност е плюс.